Moda

Moda zmienia się, to niewątpliwe. Fasony pojawiają się, ulatują i znowu wracają po paru latach.

Przykładowo lata siedemdziesiąte dwudziestego wieku to, w kwestii spodni moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie wróciła w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Ponownie ostatnio gdzieniegdzie można zobaczyć ów styl.

W szóstej dekadzie dwudziestego wieku popularne były bardzo wąskie i nieco zbyt krótkie spodnie. Ta tendencja znowu była popularna w ostatnich latach. Stanowiła część stylu określanego jako slim, który charakteryzował się również opiętymi marynarkami.

W latach czterdziestych dwudziestego wieku popularne były bardzo szerokie marynarki i bardzo obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego trendu były garnitury w osiemdziesiątych latach zeszłego wieku i w następnej dekadzie. Aczkolwiek spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych nadmienione wyżej dzwony.

Czwarta dekada ubiegłego stulecia to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Owa tendencja wróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, słowem na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znów widać ten trend.

https://litfashion.pl