Wyposażanie publicznych sanitariatów

Elementy wyposażenia są dość standardowe. Nowością ostatnich lat są konstrukcje mające na celu udogodnienie korzystania z WC dla osób niepełnosprawnych. Są to przede wszystkim specjalne uchwyty.

Standardowe wyposażenie toalety publicznej to tak oczywiste elementy jak muszle klozetowe, pisuary, umywalki, dozowniki mydła w płynie, podajniki ręczników lub suszarki do rąk.

Różne standardy wyposażenia toalet publicznych na przykładzie suszarek do rąk

Suszarki do rąk to bardzo przydatne urządzenie pozwalające na higieniczne osuszenie rąk. Suszenie polega na działaniu odpowiednio mocnego nurtu ciepłego powietrza. Włączenie odbywa się często na zasadzie fotokomórki – wystarczy ustawić ręce w prawidłowym miejscu. Zdarzają się także włączniki na guzik. Modeli suszarek do rąk jest bardzo dużo, większość funkcjonuje jednak w podobny sposób – tzn.: jest jeden wylot powietrza. Funkcjonują również tak zwane suszarki kieszeniowe, gdzie powietrze jest kierowane na dłonie z dwóch stron.

Jak prawdopodobnie we większości typów urządzeń nabyć można suszarki z trochę gorszych materiałów, niejednokrotnie plastikowe, mniej odporne na zużycie jak i te wykonane z materiałów mocniejszych przykładowo z obudową metalową.

Poziom toalet toalet publicznych przez zeszłe 30 lat uległ olbrzymiemu podniesieniu. Rozwój infrastruktury w Polsce wpłynął na powstanie większej liczby ogólnodostępnych toalet. Z jednej strony toalety publiczne pojawiły się w miejscach, gdzie wcześniej ich nie było, na przykład na stacjach benzynowych, z drugiej strony powstały zupełnie nowe rodzaje miejsc, gdzie toalety ogólnodostępne znalazły miejsce.

Oczywiście standard tego rodzaju przybytków publicznych jest różny, w zależności od standardu danego miejsca. Natomiast pewne minimalne wzorce sanitarne winny obowiązywać w każdej toalecie ogólnodostępnej. Z tym jest różnie. Trzeba podkreślić, że właśnie czystość i wrażenia estetyczne mogą zaważyć o naszej opinii na temat całego miejsca.

https://sanjo.pl/suszarka-do-rak-kieszeniowa

Wraz ze progresem standardów ogólnie wszystkich miejsc publicznych wzrósł oczywiście generalny standard. Dotyczy to zarówno wyposażenia, czyli umywalek, muszli, pisuarów, podajników papieru, podajników mydła, suszarek do rąk jak i mebli. Często są to naprawdę bardzo estetyczne miejsca, z najwyższej klasy wzornictwem, zrobione z gustem.

Do miejsc, w których powinny być oddane do użytku toalety publiczne zaliczamy: galerie handlowe, bary i restauracje, kawiarnie, kina, teatry, stacje benzynowe, kluby, puby, dyskoteki, domy kultury, muzea, wystawy.