Zdrowe afrykańskie mango

Afrykańskie mango jest popularnym środkiem służącym odchudzaniu. Pomaga również w przypadkach gdy gubienie masy idzie nader opornie.

Jednym ze komponentów które czynią z afrykańskiego mango roślinę sprzyjającą zdrowiu a zarazem wspierającą w odchudzaniu są polifenole. Są to związki o działaniu silnie antyoksydacyjnym. Polifenole powodują spalanie nagromadzonego w organizmie tłuszczu.

Afrykańskie drzewo mango rośnie w tropikalnych lasach Afryki. Roślina jest ponad to uprawiane w gospodarstwach w środkowej i zachodniej części kontynentu afrykańskiego. Afrykańskie drzewo wzrasta od 10 do 40 m wysokości. Ciemnozielone liście są gęste. Roślina osiąga dojrzałość i zaczyna kwitnienie w wieku od 10 do 15 lat.

Wiele badań wskazuje na ewentualne zastosowanie przemysłowe opisywanej rośliny w fabrykacji żywności, kosmetyków i produktów farmaceutycznych.

Właściwości

Badania nad rośliną wykazały korzystny wpływ w walce z cukrzycą i otyłością, a także właściwości przeciwbakteryjne, antybólowe i antyoksydacyjne.

Działanie przeciwbólowe

Roślina wykazuje także cechy przeciwbólowe.

Działanie przeciwutleniające

Afrykańskie mango ma właściwości przeciwutleniające.

Działanie antybakteryjne

Liście afrykańskiego mango i korzenie wykazują oddziaływanie antybakteryjne.

Roślina może być pomocna w walce z cukrzycą

Badania na zwierzętach wykazały właściwości redukujące stężenia glukozy co ma znaczenie w walce z cukrzycą,
Badania kliniczne wykazały obniżenie u pacjentów glukozy we krwi.


https://maxisuplementy.pl/african-mango-opinie-i-efekty/


Otyłość
Roślina wykazuje właściwości odchudzające.

Skład

Nasiona są dobrym źródłem składników odżywczych, zawierających witaminy i minerały, takie jak wapń, magnez, potas, sód, fosfor i żelazo.