pole golfowe

Atuty gry w golfa

https://golfhelp.pl/buty-golfowe


Umiarkowany wysiłek fizyczny przez kilka godzin na świeżym powietrzu, w ładnym a często pięknym otoczeniu, ciekawa rozgrywka – to atuty golfa. Gry, która u nas od trzech dekad zdobywa szerszą grupę zwolenników a w świecie zachodnim rozwija się od średniowiecza. Kolebką golfa jest Szkocja. 

Golf to bardzo popularna gra w wymiarze globalnym a jednocześnie bardzo elitarna. Chcąc uprawiać ta dyscyplinę nawet tylko na poziomie amatorskim, należy liczyć się z poważnymi kosztami. Sam zestaw dobrej jakości kijów golfowych to koszt rzędy kilku tysięcy złotych. Torba do golfa – różnie, ale to rejony kilkuset – tysiąca złotych, gdyby poszukać głębiej być może znalazło by się jeszcze wyższe ceny. Cena butów męskich do golfa to około sześciuset złotych, damskie są chyba trochę tańsze.  Wózek do golfa elektryczny kosztować może nawet dwadzieścia tysięcy złotych. Takie ceny z pewnością zachowają elitarność tego sportu.  

Do tego doliczyć trzeba dodatkowe opłaty. Z pewnością nie ma możliwości grania na polu golfowym za darmo. Co jest zresztą zrozumiałe – utrzymanie takiej powierzchni kosztuje, a chyba w dużej ilości przypadków jest takie pole tworzone z myślą o biznesie. 

piłeczka do golfa