Odrobaczanie przewodu pokarmowego domowymi sposobami

Oregano
Oregano występuje w dwóch postaciach: suszu i olejku. Susz znany jest dobrze jako przyprawa albo herbatka. Olejek ma mnóstwo różnorodnych przeznaczeń, nie tylko jako suplement. Ma on działanie bakteriobójcze, przeciwgrzybicze, antywirusowe, przeciwrobacze. Należy również do pierwszej dziesiątki naturalnych antyoksydantów. Badania udowodniły również, iż wspiera on apoptozę (obumieranie) komórek rakowych. Olejek z oregano można zatem aplikować przy zwalczaniu infekcji bakteryjnych (np. górnych dróg oddechowych), przeziębień, kaszlu, jako pomoc w kuracjach odrobaczających (usuwa pasożyty, gdyż zmienia środowisko wewnętrzne gospodarza), przeciwgrzybiczych czy antywirusowych (opryszczka). Znakomicie wspiera wszelakie kuracje antytrądzikowe.
Istotne jest, aby nie stosować go bezpośrednio na skórę czy błonę śluzową i pamiętać o tym, że oleje nie rozpuszczają się w wodzie, dlatego powinno się olej podawać na kostce cukru, łyżeczce miodu czy z porcją jogurtu, mleka a najlepiej z pomidorowym sokiem z niewielką ilością oliwy.
Kuracji tym olejkiem nie powinno się stosować cały czas, bowiem wyjałowi on jelito. Terapii winno towarzyszyć zażywanie probiotyku.

Olej kokosowy z czosnkiem i cebulą
Do sześciu łyżek oleju kokosowego należy dodać roztarty ząbek czosnku i, czerwoną cebulę. Jeść należy do czasu ustąpienia objawów.

Dieta oparta na jabłkach

Stosowanie diety ma trwać jeden tydzień. Nie wprowadza się jej dla dzieci. Jabłkowa dieta to świetny sposób na odtrucie organizmu. Fundamentalna zasada tej diety to spożywanie dużej ilości jabłek i picie soku z jabłek. W dniu czwartym należy spożyć czosnek – może być w formie naturalnej lub w formie kapsułki. Włączamy w tym dniu owoc papai lub sok z tego owocu. Do końca diety spożywamy jabłka, sok z jabłek i jemy czosnek. Dietę może uzupełnić herbata z mięty pieprzowej oraz pestki dyni z oliwą z oliwek. Do tego przez cały czas należy pić dużo wody celem wypłukiwania robaków i toksyn z organizmu.


detoxic


Czosnek
Czosnek to warzywo o wspaniałych cechach. Jest uważany za naturalny antybiotyk, bowiem wykazuje się oddziaływaniem przecigrzybiczym, przeciwrobaczym, antybakteryjnym. Konsumować go można w formie naturalnej. Można tworzyć różnorakie preparaty na bazie czosnku z dodatkiem innych składników. Można po prostu rozgnieść lub zetrzeć ząbek czosnku, posmarować tą masą chleb z masłem i dodać nieco soli. Trzeba uważać aczkolwiek na działanie obniżające ciśnienie, może być ono bardzo mocne. Pół ząbka, ząbek czosnku dziennie – to ilości które są bezpieczne.