Owoc bergamotki – dlaczego warto po niego sięgać?

Bergamotka jest znanym i cenionym źródłem wielu cennych składników odżywczych, a powodów, dla których warto włączyć jej owoce do diety, jest sporo. W jaki sposób ta ciekawa odmiana pomarańczy może wpływać na nasze zdrowie?

Bergamotka jest specyficznym połączeniem cytryny i pomarańczy, nic więc dziwnego, że zachwyca i sporą wartością odżywczą, i pięknym zapachem. Z olejku eterycznego pozyskanego z bergamotki chętnie korzysta aromaterapia, wiadomo też, że olejek ten jest popularnym składnikiem wielu perfum. Olejek bergamotowy to cenny lek na wiele przypadłości związanych ze skórą i jej wyglądem. Ten aromatyczny produkt może ułatwić życie osobom borykającym się z trądzikiem, stanie się też cennym wsparciem dla wszystkich tych osób, którym życie utrudnia łuszczyca.

A co z dietą? Choć owoce bergamotki są dość gorzkie, wielkim powodzeniem cieszy się pozyskiwany z nich sok. Nie brak w nich wartościowych związków, dzięki którym można skutecznie walczyć z takimi problemami, jak zbyt wysoki poziom cholesterolu uczy stłuszczenie wątroby. Owoce bergamotki są jednocześnie rewelacyjnym źródłem błonnika oraz witamin (A, C, E oraz witamin z grupy B), nie brak w nich również tak ważnych dla zdrowia składników mineralnych, jak cynk, magnez czy potas. Wszystko to sprawia, że włączenie do diety takich produktów, jak sok z bergamotki, może każdemu z nas przynieść wiele korzyści.

Maść na łuszczycę

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>