Niezwykłe cechy lawendy

 Co sprawiło, że ten śródziemnomorski dar natury stał się tak popularny na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim bajeczne kwiaty, które są źródłem wartościowych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą dobrze wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako flora lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z jej mocy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego środka na uspokojenie, tudzież ci, którym życie utrudniają bolesne skurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem wykorzystywany przy problemach ze skórą.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się świetnie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są świetnym dodatkiem do dań mięsnych, ich obecność nierzadko uwzględniają też przepisy na zupy i potrawy rybne. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smaczniejsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardzie znanych roślin pochodzących z regionu Morza Śródziemnego. Współcześnie jej uprawy spotkać można w nieomalże całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła niemałą popularność jako roślina lecznicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *