Tag Archives: agencja SEO

Agencja SEO – na co zwrócić uwagę przy wyborze oraz czego wymagać

Od długiego już czasu największym generatorem ruchu dla stron internetowych jest wyszukiwarka Google. Tworzy ona średnio około 70-90% ruchu. Należy dodać, że jest to ruch niezwykle pożyteczny, albowiem internauta wchodzi na stronę WWW która znalazła się wysoko w wynikach wyszukiwania na frazę, która go interesuje. Jeżeli wpisał on w pasek wyszukiwania frazę “tanie laptopy” to jest spore prawdopodobieństwo, iż zamierza takowy produkt zakupić. Takich osób jest bardzo dużo. Jeśli sprzedajesz tanie laptopy i posiadasz sklep internetowy na pierwszej stronie wyników na tą frazę (najlepiej pierwsza trójka), na twoją witrynę będzie wchodziło bardzo dużo internautów którzy, chcą kupić tani laptop.

Oczywiście w przypadku bardzo komercyjnych fraz chętnych którzy chcą być wysoko w wynikach wyszukiwania jest bardzo dużo. Trzeba dysponować przede wszystkim wiedzą by osiągnąć pozycję w top10 na daną frazę w wyszukiwarce Google. Poza tym niezbędny jest czas i odpowiednie zasoby software’owe, sprzętowe i sieciowe. Jeżeli nie jesteś ekspertem w temacie pozycjonowania to oczywiście możesz możesz zająć się pozycjonowaniem twojej strony internetowej na trudną frazę, jednakże zabierze to nader dużo czasu i zasobów. Wiedzę zdobywa się w dużej mierze w branży SEO przez doświadczenie, uzyskiwane między innymi poprzez przeprowadzanie testów. W takim przypadku lepiej skorzystać z usług specjalisty. Może to być freelancer lub agencja SEO. Będzie taniej i szybciej.

Jak szukać agencję SEO

Na rynku działa wiele firm zajmujących się pozycjonowaniem witryn WWW w wyszukiwarce Google. Jaką wybrać? W jaki sposób szukać odpowiedniej agencji?

Przede wszystkim należy zapoznać się z opiniami klientów lub byłych klientów takich agencji. Właściwymi miejscami do poszukiwań takich opinii są fora internetowe. Można także przygotować sobie listę agencji na bazie wyników wyszukiwania w wyszukiwarce Google i następnie szukać ocen agencji z tejże listy. Sama wysoka pozycja w Google nie stanowi wystarczającej rekomendacji, chociaż świadczy o możliwościach danej agencji SEO. Jednakowoż potencjalnie jest sporo agencji, które nie zajmują pozycji na pierwszej stronie w wyszukiwarce Goolge a robią efektywne pozycjonowanie. Jeśli chodzi o opinie w Internecie, i to dotyczy którejkolwiek branży, nie tylko pozycjonowania, trzeba starać się odróżnić opinie prawdziwe od tak zwanej szeptanki.

Co należy wymagać od agencji SEO

Jeżeli wstępnie wybierzemy jedną lub więcej agencji SEO, należy już od nich samych dowiedzieć się nieco więcej. Dobrze, ażeby agencja zaprezentowała swoje możliwości w dziedzinie SEO na konkretnych przykładach. W przypadku firm z pierwszej strony Google takowy dowód może być zbędny. Pozycja w pierwszej dziesiątce na frazę taką jak “pozycjonowanie stron” dowodzi wysokich umiejętności w pozycjonowania stron internetowych.

Agencja SEO powinna przedłożyć klarowną umowę, której podstawowym założeniem jest kwestia pozycji w wyszukiwarce Google na konkretne frazy. Celem może to być po prostu wzrost pozycji, może to być osiągniecie konkretnego przedziału na określoną frazę lub frazy. Ważne, aby zobowiązania agencji nie były zagadkowe i rozmyte.

Należy oczekiwać analizy naszej witryny internetowej i przedstawienia ewentualnych wynikających z niej korekt optymalizacyjnych, analizy witryn internetowych konkurencji, demonstracji planu realnych działań, w temacie budowy profilu linków, udostępnienia monitoringu pozycji.