Tag Archives: meble

Meble z wikliny i starania o ich wygląd

Przyjazność dla środowiska, praktyczność i oryginalność projektu, to właśnie za te cechy wszyscy uwielbiają meble z wikliny. Mogą one wnieść do każdego domu przytulną i ciepłą atmosferę. Wyobraźcie sobie klasyczny fotel z wikliny, który od dawna mocno osiadł w waszym życiu. Może radykalnie zmienić wnętrze i stworzyć niepowtarzalny klimat.

Do zalet mebli z wikliny należy również bardzo wysoka odporność na zużycie. Ich wytrzymałość jest wręcz przysłowiowa. Maja moc, jaką posiadają naturalne materiały. Jednak nawet najmocniejsza konstrukcje nie zwalnia właściciela z dbałości o stan mebli. Aby meble służyły przez długi czas, konieczne jest, aby wiedzieć, jak dbać o wiklinowe meble?
Dbanie o meble z wikliny polega na przeprowadzeniu profilaktyki, która może zapobiec ewentualnym uszkodzeniom materiału. Ponieważ wiklinowy fotel, stół i krzesła są wykonane z drewna, ich najważniejszym wrogiem jest wilgoć. W związku z tym konieczne jest zapewnienie maksymalnej ochrony przed nią. W tym celu stosuje się specjalne lakiery. Substancje te wytwarzają na powierzchni mebla powierzchnie hydrofobowe. Wiklinowe krzesło może z czasem stracić swój kształt i nieco ugiąć się pod wpływem częstego używania.

 

Drzwi drewniane

 

Chcąc przywrócić im blask, meble wiklinowe myje się gorącym roztworem mydła, do którego dodaje się sól. Następnie suszy się je na słońcu. W ten sam sposób plamy brudu są usuwane za pomocą mydła z solą, a następnie słońce wyrównuje koloryt.